Program poetycko - muzyczny w Nowym Tomyślu


biblioteka

Dnia 23 maja 2016 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbył się koncert Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Gorzowa Wielkopolskiego. Występ rozpoczął się przemową Bogdana Górnego - organizatora spotkania, a także Czesława Gandy - prezesa Gorzowskiego UTW oraz RSTK.

ganda i gorny
Bogdan Górny i Czesław Ganda

ganda i gorny
Bogdan Górny

W dalszej kolejności wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację upamiętniającą warsztaty artystyczne w Garbiczu.

oliwia
Oliwia Królikowska

"Modlitwa" Bułata Okudżawy, to utwór, którym Oliwia Królikowska otworzyła część artystyczną spotkania. Następnie poetka Janina Jurgowiak zaprezentowała wiersz pt."Odroczenie", a Roman Habdas przedstawił historię małego Stasia, któremu wróżono rzeźniczy fach.

wozniak
Krystyna Woźniak

"Stół z łowickim obrusem" to wiersz, który zaprezentowała Krystyna Woźniak. O domu, który " na trudy życia jest lekiem" opowiedziała nam Milena Rucka. Tadeusza Dziadosz to autorka wiersza pt."Matka", w którym ukazała nam trudne życie matki.

dziadosz
Tadeusza Dziadosz

W dalszej części koncertu wystąpiły: Łucja Fice z wierszami "Emerytura" i "Wspomnienia" oraz Krystyna Woźniak z utworem " Może kiedyś będziesz umiała wybaczyć" O tym, że " Nie można żyć bez światła" przekonała nas Oliwia Królikowska, a Milena Rucka przeniosła nas w świat wspomnień z młodzieńczych lat babci. Ferdynand Głodzk w swym wierszu "Postanowienia Noworoczne " postanowił po wsze czasy nigdy niczego nie postanawiać

publicznosc
Publiczność

Janina Jurgowiak opowiada o tym jak została "Kobietą upadłą", a Milena Rucka w piosence "Chcę do Bodzia" podbiła serca, wszystkich gości, a w szczególności Bogdana Górnego.

milena
Milena Rucka

Spektakl słowno muzyczny zakończyła Milena Rucka piosenką "Życia mała garść" Całość wyreżyserował Czesław Ganda, który też z Krystyną Woźńiak opracował scenariusz. Za dźwięk i oświetlenie odpowiadał Zbigniew Celebąk. Organizatorami byli: Bogdan Górny, a także Lucyna Kończal- Gnap.

oklaski
Występ został uwieńczony gromkimi brawami na stojąco.

Tekst: Oliwia Królikowska i Milena Rucka