Menu Zamknij

Promocja książki Krystyny Woźniak – Życiopis

dziewczyny nie z… tylko przy plakacie

Czas: 12 kwietnia 2018 r. godzina osiemnasta, ale jeszcze widno. Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp., jedna z sal na parterze dobrze znana literatom. Wydarzenie: promocja tomiku poetyckiego „Życiopis” Krystyny Woźniak. Sala wypełniona tak dalece, że stół z napojami, kawą i herbatą trzeba było ustawić w osobnym pomieszczeniu.

autorka w przemyśleniach

Zebranych wita dyrektor W i MBP Sławomir Szenwald po czym przedstawia dzisiejszą bohaterkę, cytuje fragment recenzji warszawskiego literata, krytyka Leszka Żulińskiego z recenzji zamieszczonej w „Gazecie Kulturalnej” w styczniu b.r., który nazwał wiersze „reportażem poetyckim” z życia dzieci opuszczonych, porzuconych, skrzywdzonych.

Pan Sławomir Szenwald – dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej biblioteki Publicznej im. Z. Herberta przytacza fragment recenzji Leszka Żulińskiego z książki Życiopis – Krystyny Woźniak zamieszczonej w styczniu br. w Gazecie Kulturalnej

Następnie na ręce autorki został przekazany list gratulacyjny pani Elżbiety Anny Polak -Marszałka Województwa Lubuskiego, Czesław Ganda, prezes gorzowskiego RSTK w kilu zdaniach przybliżył sylwetkę poetki, która jest współredaktorką kwartalnika „Własnym Głosem”, współorganizatorką programów poetyckich, jej wiersze można znaleźć w almanachach i w prasie krajowej i zagranicznej.

Marzena Szumlańska – Śron rozpoczyna program piosenką z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej Czas nas uczy pogody

Otrzymywała liczne nagrody i odznaczenia a debiutowała w 2005roku. Towarzyszy jej Marzena Szumlańska – Śron popularna w środowisku wykonawczyni piosenek polskich i francuskich obdarzona ciepłym, głębokim altem. To ona rozpoczęła występ autorski Krystyny piosenką „Czas nas uczy pogody”. Potem wiersze czytane przez obie panie o lękach, biedzie, chorobach, sieroctwie. Piosenki śpiewane przez Marzenę Szumlańską – Śron ściśle korespondowały z prezentowanymi tekstami.

Czesław Ganda zaprasza na spektakl słowno-muzyczny pt. Życiopis

W realizacji programu pomogli: Arkadiusz Borkowski – odpowiedzialny za dźwięk, Sylwester Turski – oświetleniowiec, projekcję multimedialną opracowała Ewelina Wieczorek, a scenariusz i reżyserię Czesław Ganda.

Marzenka i Akordeonista z repertuaru Edit Piaf

Wydarzenie zostało przygotowane i perfekcyjnie przygotowane przez :

  • Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury
  • Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

Tomiki wierszy można było otrzymać darmo, ale liczni zebrani zapełniali puszkę drobnymi i całkiem pokaźnymi kwotami. Zebrało się tego ponad 800 złotych i wszystkie datki zostały przekazane na rzecz chorego sześciolatka Michałka G. z Bogdańca.

Marzena potrafi stworzyć nastrój

Notowała Janina J. Jurgowiak

I ja tam byłem

Zasłuchana publiczność

Gorzów Wielkopolski. Biblioteka Wojewódzka i Miejska im. Zbigniewa Herberta, 12 kwietnia 2018 r. tuż po godzinie osiemnastej. Pełna sala -wszystkie miejsca zajęte. Gaśnie światło, pozostają reflektory oświetlające stolik z bohaterką wieczoru poetycko muzycznego – Krysią Woźniak, autorką tomiku wierszy zatytułowanego „Życiopis”. Płyną słowa wzruszających wierszy, a w tle muzyka „podgrzewająca” nastrój. Są też piosenki pełne refleksji. Całość daje niesamowite wrażenie.

autorka czyta wiersz pt. List do Ojca

Tego się nie da opisać. To trzeba przeżyć na żywo. Oprawa muzyczna, światło i wiersze pełne wspomnień i refleksji stworzyło coś niesamowitego, zaskakującego. Ten wieczór pozostanie w mojej pamięci na zawsze.

w oczekiwaniu na książkę oczywiście z autografem autorki

Dyskretnie ale znacząco uczestniczył w spektaklu Czesiu Ganda prezes UTW w Gorzowie Wlkp. Fantastyczny wieczór. Gdyby ten spektakl odbyć się miał w Olsztynie czy Rzeszowie to też bym tam był.

i to już koniec

Krysia przekazała pieniądze za tomiki poezji na wsparcie chorego dziecka. Krysiu gratuluję i chyba Ci trochę zazdroszczę tak wspaniałego występu.
Dziękuję za zaproszenie.

Roman Czarnecki

za czym kolejka ta stoi?
kolejna dedykacja, jakie to było słowo co umknęło?

Podobne wpisy