Menu Zamknij

WERSJE I DYWERSJE – PROMOCJA TOMIKU POEZJI JANINY JURGOWIAK

Wersje i Dywersje

Klub „U Szefa” w Gorzowie Wlkp. zaprosił na program słowno – muzyczny z cyklu „Obrazy – Słowa – Dźwięki” pt. „Wersje i Dywersje”, promujący książkę poetycką pod tym samym tytułem autorstwa Janiny Jurgowiak – poetki z gorzowskiego RSTK.

28 kwietnia 2022. Zbliża się godz.16:00, do rozpoczęcia programu jeszcze chwila. Sala widowiskowa zamieniona w kawiarnię, krzesła i stoły wyczekują na zaproszonych gości, Czesław Ganda dostraja mikser i flety, a bohaterka spotkania Janina Jurgowiak oraz Oliwia Królikowska (wokalistka) przystępują do próby akustycznej. Sylwester Turski ustawia światła. Na scenie przy stoliku w złotym wazonie czerwienią tulipanią się kwiaty. Basia Latoszek pełni rolę gospodyni i zaprasza wchodzących gości. Przytłumione światło dodaje uroku temu miejscu. Punktualnie o siedemnastej Jarosław Janik wita bardzo serdecznie wykonawczynie i zaproszonych gości.

Po części poetyckiej jest czas na wernisaż akwarel autorstwa Janiny, ponieważ jest Ona również plastyczką. Jej akwarele są jak wersy – delikatne, z nutą wrażliwości i zadumy.

Program przeplatany piosenkami w wykonaniu młodziutkiej wokalistki podobał się publiczności. Wiersze współgrały z muzyką, uzupełniając się nawzajem. A jeżeli wychodząc uczestnicy spotkania zabrali ze sobą garść ciepła i odrobinę refleksji, to potwierdza, że wieczór należał do niepowtarzalnych.

tekst : Krystyna Woźniak

zdjęcia: Ewelina Wieczorek,Sylwester Turski i Czesław Ganda

 

Podobne wpisy