Menu Zamknij

Posiedzenie Zarządu Rady Krajowej RSTK

W sobotę 6 maja 2023 r. w siedzibie Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury     w Warszawie odbyło się rozszerzone posiedzenie Zarządu Rady Krajowej Robotniczych Stowarzyszeń Twórców Kultury. W trakcie posiedzenia  omówiono ogólnopolskie i regionalne imprezy odbywające się w tym roku w ramach ruchu RSTK.

Najwięcej uwagi poświęcono kolejnej edycji Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych organizowanych przez Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp.           Szczegóły związane z jej organizacją przedstawił prezes gorzowskiego RSTK –  Czesław Ganda. Natomiast Krystyna Wulert i Magdalena Jagiełłowicz przedstawiły założenia programowe Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kruszwicy i Kobylnikach, imprezy która  odradza się po dwuletniej przerwie. Z kolei Jacek Maliszczak- przewodniczący Jaworznickiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Zdzisława Gacek-przewodnicząca Zarządu Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie przedstawili przygotowania do uroczystości         40-lecia reprezentowanych przez nich stowarzyszeń.

Dalsza część obrad poświęcona była  kryteriom występowania  przez Radę Krajową RSTK z wnioskiem o przyznanie Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz popierania wniosków o nadanie odznaki Honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Zarząd Krajowej podjął także o decyzję o przyjęciu Stowarzyszenia Promocji Kultury „Podbeskidzie’ w Bielsku – Białej do naszego Związku-Rady Krajowej RSTK . Paweł Soroka – przewodniczący Rady Krajowej poinformował zebranych o przyznaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotacji w wysokości 22 tys. zł na wydanie w 2023 roku czterech numerów czasopisma „Własnym Głosem”.  Ponadto pozostali członkowie Zarządu Rady Krajowej RSTK  – Jan Tarajko ze Świdnika  i Jacek Jeleń z Chełmka oraz wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Krajowej –  Jerzy Burski           z Warszawy omówili sytuację w ich stowarzyszeniach należących do Rady Krajowej RSTK.

Prof. dr  hab. Paweł Soroka – przewodniczący Rady Krajowej RSTK

zdjęcia: Jan Tarajko i Czesław Ganda

Podobne wpisy