Menu Zamknij

WYSTAWA MALARSTWA JAROSŁAWA MIELCARKA

  1. stycznia w Klubie Jedynka w Gorzowie Wielkopolskim otwarto wystawę prac malarskich Jarosława Mielcarka. Jarek jest od wielu lat członkiem naszego RSTK i znamy go przede wszystkim jako muzyka, ale to człowiek wielu talentów. Zawsze uświetniał nasze RSTK – owskie Warsztaty Interdyscyplinarne. Pamiętam go z Garbicza, ale wieść gminna głosi, że jest od samego początku, od powstania Stowarzyszenia. Nie wyobrażam sobie warsztatów bez Jarka, bez jego muzyki. Nie tylko ja jestem pod urokiem jego twórczości, bo na wystawę przyszło wiele osób. Było tłoczno i gwarno.

Zaprezentowano około 20 obrazów, same abstrakcje. Główną rolę odgrywa w nich kolor, precyzja, uporządkowanie. Nie należy się tu doszukiwać jakiejś fabuły, skojarzeń, odwołań. Samym kolorem oddziałują na emocje zwiedzających.

Jarek jest znanym malarzem. Miał liczne wystawy w kraju i za granicą. Był uhonorowany wieloma nagrodami, zdobył odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej. Tym bardziej miło mi było osobiście poznać tę stronę osobowości Jarosława.

 

Janina Jurgowiak – jaszka

Podobne wpisy